• 32 284 43 15
  • swierklaniec@gliwice.opoka.org.pl
  • Dołącz do nas na:   


WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE
16 WRZEŚNIA 2018 - NIEDZIELA XXIV ZWYKŁANa zakończenie parafialnego Triduum ku czci św. Stanisława gościmy dzisiaj w naszej parafii o. Dominika, oblata z parafii św. Stanisława Kostki w Lublińcu. Dziękujemy za obecność i posługę słowa. Po każdej mszy ucałowanie relikwii św. Stanisława. O godz.15.30 nabożeństwo zawierzenia parafii Bożej Opatrzności za wstawiennictwem św. Stanisława Kostki.


Od jutra będziemy przyjmować intencje na przyszły rok, na razie tylko jubileuszowe, ślubne i I rocznicę śmierci. Intencje za zmarłych będziemy przyjmować od 1 października.


W poniedziałek o godz. 18.30 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci z klas III, przygotowujących się do I komunii św. O godz. 19.30 spotkanie dla rodziców uczniów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (uczniowie klas VIII i III Gimnazjum).


W poniedziałek o godz. 19.00. w salce spotkanie Kręgu Biblijnego


W czwartek o godz.17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu


W czwartek o godz. 18.45 zapraszamy do dużej sali domu katechetycznego na projekcję film „Chata". Film to również dobra forma ewangelizacji. Dobre kino skłania do refleksji, porusza, uczy i jest nośnikiem fundamentalnych wartości konstytuujących piękne człowieczeństwo. Film „Chata" to poruszająca opowieść o niezwykłej podróży, która pozwala zrozpaczonemu ojcu na nowo odnaleźć sens życia i odkryć ostateczną prawdę o miłości, stracie i przebaczeniu. Chętnych zapraszamy na projekcję.


W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, nabożeństwo i msza św. z prośbą o Boże Miłosierdzie dla Parafian. Po mszy ucałowanie relikwii św. Faustyny.


W piątek o godz. 17.00 msza szkolna. Prosimy rodziców by zatroszczyli się o obecność dzieci na mszach szkolnych.


W sobotę o godz. 10.30 spotkanie wspólnoty dzieci Maryi, o godz. 11.00 spotkanie ministrantów i lektorów. Zapraszamy na spotkanie dziewczynki i chłopców, którzy chcą służyć Bogu i Kościołowi w tych wspólnotach


W sobotę obchodzimy w parafii Dzień Chorego. Zapraszamy chorych i starszych wiekiem parafian na mszę św. o godz.10.00. W czasie mszy św. będziemy udzielać sakramentu namaszczenia chorych. Po mszy spotkanie przy kawie w dużej salce.
W sobotę o godz.18.00 zapraszamy na mszę św. w intencji naszego wikarego ks. Adama Laszewskiego z okazji 40 rocznicy urodzin. Na eucharystii chcemy się łączyć z solenizantem w dziękczynieniu za dar życia i kapłańskiego powołania oraz w prośbie o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo w pracy duszpasterskiej.


W sobotę 29 września o godz. 19.00 na probostwie pierwsze spotkanie nowej rady Duszpasterskiej. W skład nowej Duszpasterskiej Rady Parafialnej weszli: 1. Z urzędu: Proboszcz, Wikariusz 2. Z nominacji: kościelni Alfred Klose, Eugeniusz Wajs, katechetka Joanna Olech - Cofałka, liderzy grup parafialnych Marta Heflik, Róża Kubica (Żywy Różaniec), Mariusz Mycielski (Wspólnota „W Drodze"), Daria Wiśniewska, Weronika Herzog (KSM) 3. Z wyboru Parafian: Monika Tomanek, Robert Szudy, Rafał Droździel, Mirosław Bacik.


Kolekta z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na dokończenie remontu dzwonnicy i nowe chodniki na cmentarzu. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za wszystkie ofiary

Kancelaria parafialna

Czynna jest w:

poniedziałek i piątek w godzinach: 7.30 - 8.30

oraz w czwartek w godzinach:
18.30 - 19.30

Dane adresowe
Konto Parafialne