• 32 284 43 15
  • swierklaniec@gliwice.opoka.org.pl
  • Dołącz do nas na:   

WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

4 CZERWCA 2023 - NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ


1. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Trójcy Świętej, która kończy okres przyjmowania komunii św. wielkanocnej. O godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe.


2. W poniedziałek o godz. 19.00 zapraszam na spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej celem omówienia remontów w parafii.


3. W środę o godz. 18.45 wspólnota „W Drodze" zaprasza na spotkanie modlitewne do domu katechetycznego


4. W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego i Ciała i Krwi Chrystusa. O godz. 8.30 msza św. po której odbędzie procesja eucharystyczna. Procesja wyruszy z kościoła ul. Polną i Wolności do ołtarza przy ul. Górnej, następnie do ołtarza przy dzwonku, dalej do ołtarza u p. Kochman i następnie ul. Główną i Plebiscytową do krzyża misyjnego gdzie zakończymy procesję. Na procesję zapraszamy dzieci do sypania kwiatów przed Najświętszym Sakramentem, dzieci w strojach komunijnych, panów do niesienia baldachimu i poczty sztandarowe. Prosimy udekorować okna domów zwłaszcza na trasie procesji. Wszystkim przygotowującym ołtarze oraz ofiarodawcom kwiatów składamy serdeczne Bóg zapłać.


5. Od czwartku Bożego Ciała przez cały tydzień będzie trwała Oktawa, w czasie której zapraszamy na msze wieczorne i procesje eucharystyczne. Prosimy dzieci do sypania kwiatów, dzieci w strojach komunijnych i panów do niesienia baldachimu.


6. W piątek po Bożym Ciele Biskup Gliwicki udziela dyspensy wszystkim wiernym przebywającym na terenie naszej Diecezji od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych


7. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy dzieci na mszę św. szkolną. Prosimy rodziców by troszczyli się o obecność dzieci na mszy szkolnej.


8. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie Dzieci Maryi i zbiórka ministrantów. Zapraszamy na spotkanie chłopców z klas III, po komunii świętej, którzy chcą zostać ministrantami i dziewczynki do wspólnoty Dzieci Maryi


9. W sobotę 10 czerwca wyjeżdżamy na pielgrzymkę do Trzebnicy i Lubiąża. W Trzebnicy zwiedzimy Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej. W sanktuarium będziemy uczestniczyć w mszy św. W Lubiążu zwiedzimy zespół opactwa oo. cysterów - monumentalne założenie barokowe z przełomu XVII i XVIII wieku, jedne z największych i najcenniejszych tego typu w Europie. Zdewastowane po 1945 r, dzisiaj pięknie odbudowywane. Cena wyjazdu 100 zł. Zapisy w zakrystii u p.kościelnego. Przy zapisie podajemy nazwisko i imię, adres i PESEL do ubezpieczenia i wpłacamy zaliczkę 30 zł. Pozostałą kwotę wpłacamy w autobusie. Wyjazd o godz. 6.00 sprzed kościoła.


10. W przyszłą niedziele o godz. 11.00 zapraszamy na mszę św. w intencji naszego wikarego ks. Michała Wąsa z okazji 41 rocznicy urodzin. Na eucharystii chcemy się łączyć z solenizantem w dziękczynieniu za dar życia i kapłańskiego powołania oraz w prośbie o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo w pracy duszpasterskiej.


11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary oraz wpłaty na nasze konto parafialne. Wszystkie kolekty są przeznaczane na naszą parafię i na remont kościoła. Dzisiaj zgodnie z rozporządzeniem Konferencji Episkopatu Polski zbiórka do puszek na Świątynię Bożej Opatrzności. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

Kancelaria parafialna

Czynna jest w:

poniedziałek i piątek w godzinach: 7.30 - 8.30

oraz w czwartek w godzinach:
18.30 - 19.30

Dane adresowe
Konto Parafialne