• 32 284 43 15
  • swierklaniec@gliwice.opoka.org.pl
  • Dołącz do nas na:   

WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

24 WRZEŚNIA 2023 - NIEDZIELA XXV ZWYKŁA

1. Obchodzimy dzisiaj XXV Niedzielę Zwykłą. O godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe


2. W tym tygodniu dalej przyjmujemy intencje na przyszły rok, na razie tylko jubileuszowe, ślubne i I rocznice śmierci. Intencje za zmarłych będziemy przyjmować od 2 października.


3. Wspólnota "W Drodze" zaprasza na spotkanie modlitewne w środę o 18.45 w domu katechetycznym.


4. W czwartek o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu


5. W piątek o godz. 17.00 msza szkolna. Prosimy rodziców by dopilnowali obecności dzieci na mszy szkolnej.


6. W sobotę zapraszamy na zbiórki: Dzieci Maryi i ministrantów o godz. 10.00. Zapraszamy na spotkanie nowych chłopców, którzy chcą zostać ministrantami i dziewczynki, które pragną wstąpić do wspólnoty Dzieci Maryi.


7. W zakrystii można nabyć kalendarze ścienne na przyszły rok. Cena dużych kalendarzy 12 zł, małych 8 zł.


8. W 2019 roku gościliśmy w naszej parafii 11 osobową grupę młodzieży z Szwecji z ks. Grzegorzem Jańskim. W ramach rewizyty ks. Grzegorz zaprasza do siebie naszą młodzież, która wtedy organizowała i przygotowywała ich pobyt w Świerklańcu. Obecnie ks. Grzegorz jest proboszczem parafii katedralnej w Sztokholmie. Do Sztokholmu wylatujemy w wtorek, wracamy w sobotę. Do Szwecji udaje się wraz z księdzem 8 osobowa grupa młodzieży. W ramach tego pobytu zwiedzimy Sztokholm, Uppsalę i Vadstenę - Sanktuarium św. Brygidy. Dziękujemy ks. Grzegorzowi za zaproszenie i zorganizowanie całego pobytu w Szwecji.


9. Od przyszłej niedzieli zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: codziennie o godz.17.15, w piątek po mszy szkolnej o 17.30 a w niedzielę o godz. 15.15. Zapraszamy wszystkich parafian, naszą młodzież i dzieci. Zalecki za zmarłych do modlitwy różańcowej można składać w zakrystii u p. kościelnego. Za wspólne, pobożne odmówienie Różańca można zyskać odpust zupełny.


10. Od przyszłej niedzieli msze św. w kościele parkowym będą odprawiane o godz. 14.00. Nie będzie już zmiany godziny na wiosnę na 17.15. Od teraz już przez cały rok msze św. w kościele parkowym będą odprawiane o godz. 14.00.


11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary oraz wpłaty na nasze konto parafialne. Wszystkie kolekty są przeznaczane na naszą parafię i na remont kościoła. Za tydzień zbiórka do puszek na potrzeby Caritas naszej Diecezji. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.


Kancelaria parafialna

Czynna jest w:

poniedziałek i piątek w godzinach: 7.30 - 8.30

oraz w czwartek w godzinach:
18.30 - 19.30

Dane adresowe
Konto Parafialne