• 32 284 43 15
  • swierklaniec@gliwice.opoka.org.pl
  • Dołącz do nas na:   


WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE
12 SIERPNIA 2018 - NIEDZIELA XVIII ZWYKŁAZapraszamy dzisiaj o godz. 15.30 na nabożeństwo popołudniowe.


Trwa miesiąc sierpień. To czas, w którym Kościół wzywa nas do zachowania abstynencji od napojów alkoholowych. Zachęcamy parafian by włączyć się w to dzieło ekspiacji za grzechy pijaństwa w narodzie i prosić o trzeźwość. Przypominamy o apelu biskupów zachęcającym do 100 dni abstynencji na 100 lat odzyskania niepodległości (od 4 sierpnia do 11 listopada).


W poniedziałek 13 sierpnia przypada Dzień Fatimski. O godz.17.00 różaniec i procesja z figurą MB Fatimskiej (prosimy przynieść świece), msza św. Na zakończenie ucałowanie relikwii Dzieci Fatimskich. Figurę w tym miesiącu niosą kobiety.


W środę 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek mszy św. jak w niedzielę a o godz. 21.00 nabożeństwo Apelu Jasnogórskiego. Po mszach św. będziemy błogosławić kwiaty i zioła.


W piątek przypada Uroczystość św. Jacka, głównego patrona metropolii górnośląskiej. Zapraszamy w tym dniu na mszę św. by modlić się w intencji diecezji naszej metropolii.


W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, nabożeństwo i msza św. o miłosierdzie dla parafian. Po mszy ucałowanie relikwii św. Faustyny.


Wspólnota W Drodze zaprasza na spotkanie modlitewnie w piątek o 18.45 w salce parafialnej przy parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Brzozowicach - Kamieniu.


W przyszłą niedzielę 19 sierpnia zapraszamy kobiety na tradycyjną pielgrzymkę do Piekar Śląskich. Wymarsz na pielgrzymkę o godz.7.30.


Dziękujemy za gościnę okazaną pielgrzymom z Czechowic-Dziedzic, zmierzającym na Jasną Górę. W poniedziałek 20 sierpnia będziemy gościć pielgrzymów z Halemby. Prosimy w ich imieniu o nocleg w waszych domach. Pielgrzymów będzie ok. 250. Przybędą do nas między 16.00-17.00. Znakiem, że są będą bijące dzwony.


W czwartek o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu


Nasz wikary Ks. Krzysztof po 5 latach posługi duszpasterskiej kończy służbę kapłańską w naszej parafii i na mocy dekretu ks. Biskupa od 27 sierpnia będzie posługiwał w parafii św. Józefa w Kaletach. Chcemy serdecznie podziękować ks. Krzysztofowi za jego obecność wśród nas, za posługę słowa, za sprawowane sakramenty, za kapłańską służbę, za duszpasterskie zaangażowanie. Zapraszamy na mszę św. dziękczynną 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP o godz. 11.00.


Kolekta z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Kolekta z Uroczystości Wniebowzięcia NMP również na potrzeby naszej wspólnoty a za tydzień kolekta inwestycyjna na dokończenie prac wykończeniowych w domu katechetycznym i chodników na cmentarzu. Bóg zapłać za wszystkie ofiary


Kancelaria parafialna

Czynna jest w:

poniedziałek i piątek w godzinach: 7.30 - 8.30

oraz w czwartek w godzinach:
18.30 - 19.30

Dane adresowe
Konto Parafialne