• 32 284 43 15
  • swierklaniec@gliwice.opoka.org.pl
  • Dołącz do nas na:   


WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE
14 PAŹDZIERNIKA 2018 - NIEDZIELA XXVIII ZWYKŁAZapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz.17.15, w piątek po mszy szkolnej o 17.30 a w niedzielę o godz. 15.15. Zapraszamy wszystkich parafian, naszą młodzież i dzieci. Zalecki za zmarłych do modlitwy różańcowej można składać w zakrystii u p. kościelnego.


Dzisiaj obchodzimy w kościele w Polsce XVIII Dzień Papieski. Po raz kolejny chcemy Bogu dziękować za dar apostolskiej posługi św. Jana Pawła II. Po każdej mszy św. oddajemy cześć św. Janowi Pawłowi II przez ucałowanie relikwii.


W poniedziałek o godz. 18.30 spotkanie Kręgu Biblijnego w domu katechetycznym


W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, nabożeństwo i msza z prośbą o Boże Miłosierdzie dla Parafian. Po mszy ucałowanie relikwii św. Faustyny.


W piątek o godz. 17.00 msza szkolna. Prosimy rodziców by zatroszczyli się o obecność dzieci na mszach szkolnych.


Zbiórka wspólnoty Dzieci Maryi sobotę o godz.10.30, ministrantów o godz.11.00


W zakrystii można nabyć kalendarz parafialny na 2019 rok. Kalendarz został zilustrowany zdjęciami kościołów naszego żyglińskiego dekanatu. Cena kalendarza 10 zł. Do nabycia jest także październikowy numer Małego Gościa


W sobotę 20 października odbędzie się pielgrzymka Apostolstwa Powołaniowego im. ks. Christopha do Miasteczka Śląskiego. Spotkanie rozpocznie się mszą św. o godz. 11.00


W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w kościele Tydzień Misyjny. Jest to czas modlitwy Kościoła w intencji misji katolickich, misjonarzy, misjonarek i świeckich pracowników misji. Kazanie wygłosi nam o. Jan Opara SVD, kapelan Sióstr Boromeuszek.


Za tydzień we wszystkich parafiach odbywać się będzie liczenie wiernych na mszach świętych. Dla ułatwienia liczenia boczne drzwi kościoła będą zamknięte.
W zakrystii można nabyć znicze na groby naszych bliskich rozprowadzane przez Caritas w ramach pomocy biednym i potrzebującym. Cena znicza 3 zł.


Duszpasterstwo Turystyki i wypoczynku Diecezji Gliwickiej , którym kieruje nasz wikary ks. Adam organizuje zimowisko dla dzieci i młodzieży w Zakopanem w terminie 10-16 lutego 2019r. Koszt 700 zł. Zapisy u ks. Adama lub telefonicznie pod numerami: 501-058-128 oraz 690-494-979 / kliknij w obrazek, by poznać szczegóły /


Kolekta z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii a przed kościołem z racji Dnia Papieskiego zbiórka do puszek na Dzieło III Tysiąclecia, stypendia dla uzdolnionych dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Za tydzień z racji Tygodnia Misyjnego kolekta na misje katolickie w świecie. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
Kancelaria parafialna

Czynna jest w:

poniedziałek i piątek w godzinach: 7.30 - 8.30

oraz w czwartek w godzinach:
18.30 - 19.30

Dane adresowe
Konto Parafialne