• 32 284 43 15
  • swierklaniec@gliwice.opoka.org.pl
  • Dołącz do nas na:   

WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE

5 MAJA 2024 - NIEDZIELA VI WIELKANOCNA

1. Przeżywamy dzisiaj VI Niedzielę Wielkanocną.


2. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy parafian na tę wspólną modlitwę ku czci NMP. Majowe w dni powszednie po wieczornej mszy św. a w niedzielę o godz. 15.30


3. Od jutra rozpoczynamy w kościele Dni Krzyżowe. Będziemy się modlić o dobre urodzaje oraz o Boże błogosławieństwo w pracy na roli. Zachęcamy do udziału w Eucharystii i nabożeństwach. W tych intencjach będziemy się modlić przy krzyżu misyjnym w poniedziałek, wtorek i środę po mszy porannej.


4. W poniedziałek o godz. 18.45 spotkanie Kręgu Biblijnego w domu katechetycznym.


5. W środę przypada Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski.


6. W ramach Kongresu Eucharystycznego w środę o 19.15 zapraszamy na mszę w intencji uzdrowienia, po eucharystii adoracja Najświętszego Sakramentu, a o 21.00 Apel Jasnogórski.


7. W czwartek o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.


8. Wszystkie dzieci zapraszamy na mszę szkolną w piątek o godz. 17.00. Po mszy nabożeństwo majowe. Prosimy rodziców by troszczyli się o obecność swoich dzieci na mszy szkolnej.


9. W piątek rozpoczynamy odmawianie nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.


10. W piątek spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. O godz. 18.00 okazja do spowiedzi, następnie Msza św., katecheza i adoracja Najświętszego sakramentu. Zakończenie spotkania o godz.19.45


11. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie Dzieci Maryi i zbiórka ministrantów.


12. W sobotę 11 maja w parafii św. Jacka w Gliwicach Sośnicy odbędzie się trzecie spotkanie w ramach Forum Młodych. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.30. Tematem spotkania jest „Współpraca" a więc poznawanie się i budowanie Kościoła. W programie są przewidziane konferencje, prace w grupach, kawiarenka. Zapraszamy naszą Młodzież na to spotkanie. Zapisy u. ks. Michała.


13. W sobotę 11 maja wyjeżdżamy na pielgrzymkę do Piotrkowa Trybunalskiego. Miasto z bogatą historią, gdzie królowie zwoływali zjazdy rycerskie, biskupi synody a król Jan Olbracht zapoczątkował dwuizbowy parlament. Zwiedzimy świątynie - kościół farny, ojców jezuitów, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej i ojców bernardynów, stare miasto, rynek, dawny królewski pałac i dawną synagogę. Wyjazd o godz. 7.30


14. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msza św. o godz. 11.00 będzie odprawiona w intencji dzieci z klas IV z racji pierwszej rocznicy komunii św.


15. Wspólnota "W Drodze" organizuje wyjazd na Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym na Jasną Górę 18 maja. Koszt przejazdu 35zł. Zapisy pod nr tel. 505 474 086. Wyjazd o godz. 7.20 spod kościoła.


16. Sołtys informuje, że pobieranie opłat podatku od nieruchomości odbywać się będzie w sołtysówce w dniach 6 -10 maja w godzinach 9.00 - 12.00


17. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary oraz wpłaty na nasze konto parafialne. Wszystkie kolekty są przeznaczane na naszą parafię i na remont kościoła. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.


Kancelaria parafialna

Czynna jest w:

poniedziałek i piątek w godzinach: 7.30 - 8.30

oraz w czwartek w godzinach:
18.30 - 19.30

Dane adresowe
Konto Parafialne