

WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE
21 CZERWCA 2026 - NIEDZIELA XII ZWYKŁA
1. Przeżywamy dzisiaj XII Niedzielę Zwykłą. O godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
2. W wtorek obchodzimy Dzień Ojca. Wszystkim ojcom składamy serdeczne życzenia, radości, pokoju w sercu, zdrowia, Bożego Błogosławieństwa i opieki św. Józefa na każdy dzień. Ojców zapraszamy na wieczorną mszę św. z okazji święta.
3. W środę obchodzimy Uroczystość Narodzin św. Jana Chrzciciela.
4. W środę o godz. 18.45 wspólnota W Drodze" zaprasza na spotkanie modlitewne. Najpierw w kościele adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, a następnie modlitwa uwielbienia w domu katechetycznym.
5. W czwartek o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu
6. W piątek przypada zakończenie Roku Szkolnego. Msza św. w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły o godz. 8.00. Zapraszamy również rodziców dzieci szkolnych aby razem podziękować Panu Bogu za miniony rok nauki. Spowiedź dla dzieci w czwartek o godz. 17.00.
7. W przyszłą niedzielę Pszczelarze z Koła Nakła Śląskiego obchodzą Jubileusz 70 rocznicy powstania Koła. W kościele parkowym o godz. 11.00 zostanie odprawiona msza św. za żyjących i zmarłych pszczelarzy.
8. W środę 8 lipca organizujemy wycieczko-pielgrzymkę do Żywca. W planie zwiedzanie z przewodnikiem zamku Habsburgów z wszystkimi ekspozycjami. Zamek jest otoczony rozległym parkiem. Zabytek jest gruntownie odnowiony i prezentuje się fantastycznie, a zamkowy dziedziniec z pięknymi krużgankami jest prawdziwą perełką. Następnie zwiedzanie centrum miasta - zabytkowy rynek z kamieniczkami, ratusz, konkatedra Narodzenia NMP z 70 metrową wieżą widokową. Następnie czas wolny. Potem zwiedzanie z przewodnikiem zabytkowego Browaru Żywiec i na zakończenie degustacja złotego płynu. Ewentualnie dla dzieci sok. Cena wyjazdu 160 zł. (płatne wstęp na zamek 25 zł i do Browaru 55 zł). Zapisy w zakrystii u p. Kościelnego. Przy zapisie podajemy Nr PESEL do ubezpieczenia i wpłacamy zaliczkę 40 zł. Reszta w autobusie.
9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary oraz wpłaty na nasze konto parafialne. Wszystkie kolekty są przeznaczane na naszą parafię, inwestycje parafialne i na spłatę remontu kościoła. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.



