• 32 284 43 15
  • swierklaniec@gliwice.opoka.org.pl
  • Dołącz do nas na:   


WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE
18 LUTEGO 2018 - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTUZapraszamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu - Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.15, Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.15. Kazania pasyjne głosi nam ks. Marek Konowol, wikariusz z Miasteczka Śląskiego. Za pobożny udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny. Zalecki za zmarłych za których modlimy się w czasie nabożeństw można składać w zakrystii.


Zachęcamy by w Wielkim Poście powstrzymywać się od spożywania alkoholu i nie uczestniczyć w żadnych zabawach. Wielki Post to przede wszystkim czas duchowej pracy nad sobą. Zachęcamy by podejmować wielkopostne postanowienia i konsekwentnie je realizować


Próba śpiewu dla dzieci komunijnych w środę o godz.16.00.


Spotkania dla młodzieży przed przyjęciem sakramentu bierzmowania w środę o godz.16.00 dla uczniów klas II Gimnazjum oraz w czwartek o godz. 16.00 dla uczniów klas VII Szkoły Podstawowej i dla uczniów klas III Gimnazjum.


W czwartek o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu


Wspólnota "W Drodze" zaprasza na mszę wspólnotową w piątek o 19.30 do kościoła pw. Ap. Piotra i Pawła w Brzozowicach-Kamieniu.


KSM Diecezji Gliwickiej zaprasza młodzież na REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE w terminie od 2 do 4 marca, szczegółowe informacje na plakacie z tyłu kościoła, a zapisy u ks. Krzysztofa.


Spotkanie wspólnoty Dzieci Maryi w sobotę o godz.10.30, ministrantów o godz.11.00, parafialnej grupy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży o godz. 19.00


W Wielkim Poście od 18.03 do 21.03 będziemy przeżywać w parafii rekolekcje wielkopostne - odnowienie naszych misji parafialnych. To okazja do duchowej odnowy, przemiany, nawrócenia, pogłębienia wiary, nadziei i miłości. Zaplanujmy nasz czas aby uczestniczyć w naukach rekolekcyjnych. Odnowienie misji poprowadzi o. Maciej Biskup, dominikanin z Szczecina.


Narzeczonych, którzy w tym roku mają zamiar przyjąć sakrament małżeństwa informujemy, że nauki przedmałżeńskie odbędą w następujących terminach: I nauka - dzisiaj o godz. 17.00 w salce katechetycznej, II nauka - 25.02. o godz. 13.00 w kościele, III nauka - 4.03 o godz. 17.00 w salce katechetycznej i IV nauka - 11.03 o godz. 13.00 w kościele.


Z woli papieża Franciszka piątek 23 lutego ma być dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie. Będziemy się modlić w tej intencji w czasie Drogi Krzyżowej, zachęcamy również by piątkowy post i wszystkie osobiste modlitwy ofiarować w tym dniu w tej właśnie intencji.


Kolekta z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na chodniki na cmentarzu, remont dzwonnicy i dokończenie remontu domu katechetycznego. Za tydzień kolekta na naszą parafię a przed kościołem zgodnie z instrukcją Episkopatu Polski zbiórka do puszek na pomoc dla dzieci w Afryce. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.


Kancelaria parafialna

Czynna jest w:

poniedziałek i piątek w godzinach: 7.30 - 8.30

oraz w czwartek w godzinach:
18.30 - 19.30

Dane adresowe
Konto Parafialne