• 32 284 43 15
  • swierklaniec@gliwice.opoka.org.pl
  • Dołącz do nas na:   
Zaktualizował Admin


WSPÓLNOTA ŻYWEGO RÓŻAŃCA


Żywy Różaniec oznacza:

a. Życie według Ewangelii, która jest fundamentem i źródłem życia chrześcijańskiego. Różaniec jest modlitwą ewangeliczną, ponieważ zawiera Modlitwę Pańską i Pozdrowienie Anielskie oraz ewangeliczne Tajemnce naszego odkupienia. Z tego powodu Różaniec nazywamy streszczeniem lub zbiorem najważniejszych prawd Ewangelii.
b. Życie wiarą, nadzieją i miłością, należeć bowiem do Żywego Różańca znaczy - wierzyć w istnienie Boga i wierzyć Bogu, który przemawia, ufać Bogu i w Jego dzieło zbawienia oraz kochać Bpga, a w Bogu i dla Boga ludzi (...)
c. Żywy Różaniec składa się z Żywych Róż. Każda Róża posiada dwadzieścia osób, z których każda odmawia codziennie jeden dziesiątek różańca czyli jedną tajemnicę, połączoną z rozważaniem. W ten sposób odmawiany jest w Róży codziennie cały Rózaniec. Jest to jakby wieniec składany u stóp Królowej.



Obowiązki członków Żywego Różańca:
1. Zasadnicznym obowiązkiem jest zapisanie imienia w Księdze i odmawianie codziennie jednego dziesiątka Różańca
2. Udział w miesięcznej zmianie tajemnic różańcowych.
3. Częste przystępowanie do Sakramentów Świętych oraz udział w procesjach maryjnych.
4. Rozszerzanie czci Maryi przykładem życia i działalnością apostolską.
5. Odważne stawanie w obronie wiary i Kościoła na wzór św. Dominika.
6. Udział w pogrzebie zmarłeo członka Żywego Różańca oraz modłach za spokój jego duszy.

Członkowie Żywego Różańca mogą dostąpić odpustu zupełnego, pod zwykłymi warunkami, osiem razy w roku:
1. W dniu przyjęcia do Żywego Różańca
2. Narodzenia Pana Jezusa (25.12)
3. Ofiarowania Pańskiego (02.02)
4. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie (25.03)
5. Zmartwychwstania Pańskiego ( zgodnie z kalendarzem liturgicznym)
6. Wniebowzięcia Matki Bożej (15.08)
7. Święto Królowej Różańca Świętego
8. Niepokalanego Poczecia Maryi (08.12)



CZŁONKOWIE ŻYWEGO RÓŻAŃCA NASZEJ PARAFII



Róża I (św. Marty - 29 lipca): 1. Heflik Marta 2. Wiśniewska Agnieszka 3. Kociok Bożena 4. Mokry Helena 5. Szewczyk Robert 6. Świerzy Otylia 7. Jeziorska Gabriela 8. Michalik Halina 9. Heflik Urszula 10. Szwczyk Łucja 11. Zorzycka Lidia 12. Goniwiecka Danuta 13. Kapała Eugeniusz 14. Żurek Róża 15. Heflik Marta 16. Wielki Krystyna 17. Zdebikk Anna 18. Jany Maria 19. Zdebik Dominik 20. Knapik Ernestyna

Modlitwa za budowniczych naszego kościoła


Róża II (św. Róży z Limy, dziewicy - 23 sierpień): 1. Kubica Róża 2. Ciuk Rita 3. Bańczyk Eugenia 4. Kluziak Stanisława 5. Uhl Halina 6. Kinder Amalia 7. Wienczek Beata 8. Malewska Agnieszka 9. Marchewka Magdalena 10. Wyleżałek Bernadeta 11. Widera Lidia 12. Jendruch Maria 13. Wajs Małgorzata 14. Latusek Małgorzata 15. Kapała Urszula 16. Budny Ewa 17. Michalska Danuta 18. Trzcionka Urszula 19. Latosik Blandyna 20. Huras Aleksandra

Modlitwa o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne


Róża III ( św. Jadwigi Śląskiej - 16 październik): 1. Maguda Eugenia 2. Warczok Emilia 3. Cichy Krystyna 4. Szołtysik Joanna 5. Janas Bronisława 6. Woźnik Maria 7. Mrozek Gertruda 8. Ślipko Regina 9. Widawka Irena 10. Lipok Grażyna 11. Luczyga Monika 12. Wajrauch Bożena 13. Słodziak Otylia 14. Aleksanderek Aurelia 15. Przybyłek Łucja 16. Cichocka Krystyna 17. Szewczyk Ewelina 18. Karch Gabriela 19. Pluskota Dorota 20. Stanik Cecylia

Modlitwa za zmarłych z naszej Parafii


Róża IV (św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy - 9 sierpień: 1. Widawka Dorota 2. Trynkos Kunegunda 3. Kaźmir Teresa 4. Trela Regina 5. Karwat Dorota 6. Wylenżek Helena 7. Ferdyn Joanna 8. Ferdyn Maria 9. Słota Jolanta 10. Słota Łucja 11. Gotszlich Maria 12. Kubacka Bożena 13. Machura Alina 14. Czaja Helena 15. Szendzielorz Katarzyna 16. Czaja Irena 17. KOścielny Lidia 18. Zymełka Gizela 19. Kołodziej Anna 20. Białek Waltraudt

Modlitwa za wychowawców i nauczycieli z naszych szkół


Róża V (św. Piusa X, papieża - 21 sierpień): 1. Żydek Klara 2. Bem Teresa 3. Fijan Małgorzata 4. Zorychta Irena 5. Latusek Eugenia 6. Tomaszewska Stanisława 7. Podbioł Jadwiga 8. Nytko Róża 9. Ścigała Urszula 10. Żydek Elżbieta 11. Żydek Hildegarda 12. Czernik Ilona 13. Kaczmarek Maria 14. Kaleta Bronisława 15. Szołtysik Anna 16. Gorzolka Urszula 17. Szołtysik Jadwiga 18. Wajs Brygida 19. Odoj Erna 20. Hojka Danuta

Modlitwa za dzieci przygotowujące się do I Komunii św.


Róża VI (bł. Bronisławy, dziewicy - 1 wrzesień): 1. Bacik Mirosław 2. Hojka Urszula 3. Colkasz Danuta 4. Hetmańczyk Adelajda 5. Bacik Danuta 6. Skutnik Dorota 7. Kubica Elżbieta 8. Ziółko Teresa 9. Baron Teresa 10. Ścigała Maria 11. Pluskota Małgorzata 12. Korbel Bronisława 13. Heliosz Kornelia 14. Pietryga Teresa 15. Matyka Genowefa 16. Szołtysik Halina 17. Dzionsko Irena 18. Wajs Magdalena 19. Janas Krystyna 20. Lubos Prakseda

Modlitwa za dusze w czyśćcu cierpiące


Róża VII (Św. Teresa od Dzieciątka Jezus, dziewica i doktor Kościoła - 1 październik): 1. Dombek Kornelia 2. Wylenżek Anna 3. Gacki Teresa 4. Murgot Blandyna 5. Tomanek Lidia 6. Tomanek Monika 7. Sylwa Gabriela 8. Kalus Aldona 9. Sroka Blandyna 10. Markefka Urszula11. Darmowska Celina 12. Ludyga Elżbieta 13. Judas Edeltraudt 14. Kaminska Estella 15. Błasiok Justyna 16. Wajs Maria 17. Domagała Małgorzata 18. Dulska Stefania 19. Marlefka Gabriela 20. Szczotka Urszula

Modlitwa w intencji Misji


Roża VIII (św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy - 5 październik): 1. Pajor Urszula 2. Zorzycka Krystyna 3. Garczarczyk Antonina 4. Kataryniok Teresa 5. Karch Felicja 6. Karch Aneta 7. Karch Ewa 8. Karch Karolina 9. Jureczek Dorota 10. Jędruś Teresa 11. Szyguła Barbara 12. Miler Irena 13. Kokot Jadwiga 14. Dziedzic Halina 15. Brol Irena 16. Strzoda Magdalena 17. Markefka Irena 18. Katerla Teresa 19. Jędrysik Bernadeta 20. Bulka Magdalena

Modlitwa za zatwardziałych grzeszników o łaskę nawrócenia


Róża IX (św. Jana Marii Vianney'a, prezbitera - 4 sierpień): 1. Goldman Mariola 2. Pałczyńska Anna 3. Siwy Elżbieta 4. Heflik Aniela 5. Słota Małgorzata 6. Kurda Gertruda, 7. Wajs Danuta 8. Picz Bronisława 9. Olech Bronisława 10. Wojaczek Lidia 11. Kokot Magdalena 12. Wróbel Róża 13. Dybula Joanna 14. Plewnia Helena 15. Wieczorek Urszula 16. Gaweł Elżbieta 17. Markefka Emilia 18. Chmielowska Alicja 19. Krawczyk Lidia 20. Katryniok Elżbieta

Modlitwa w intencji księży pracujących w Parafii


Róża X (św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera - 20 listopad): 1. Sroka Magdalena 2. Strączek Adelajda 3. Skutnik Róża 4. Przykuta Łucja 5. Tomaszek Zofia 6. Domogała Beata 7. Mokrus Łucja 8. Słota Dorota 9. Łukowska Brygida 10. Bomba Magdalena 11. Bomba Elwira 12. Szewczyk Marta 13. Wylenżek Ernestyna 14. Batko Maria 15. Rosler Adolf 16. Andraczek Klara 17. Malejka Agnieszka 18. Katerla Dorota 19. Stalmaski Irena 20. Bomba Irena

Modlitwa w intencji dobrego wychowania naszych dzieci


Róża XI ( św. Kazimierza, królewicza - 4 marca): 1. Czarnecka Gertruda 2. Lach Genowefa 3. Szudy Łucja 4. Hajda Aniela 5. Picz Danuta 6. Ludyga Alfred 7. Timel Gabriela 8. Widawska Łucja 9. Bujoczek Rita 10. Czernecka Joanna 11. Kałuża Barbara 12. Malik Magdalena 13. Kluziak Gabriela 14. Wrzyciel Genowefa 15. Smuda Beata 16. Bartosz Leokadia 17. Holewa Klara 18. Ogrodnik Elżbieta 19. Muskała Róża 20. Wrzyciel Ernestyna

Modlitwa w intencji młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania


Róża XII (bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy - 18 listopada): 1. Kinder Natalia 2. Nieć Zofia 3. Widawka Marzena 4. Sok Maria 5. Luczyga Irena 6. Janas Elfryda 7. Bomba Urszula 8. Gil Lidia 9. Gil Regina 10. Gil Iwona 11. Kowalczuk Lidia, 12. Marchewka Margot 13. Połomska Barbara 14. Polok Matylda 15. Czapla Henryka 16. Ignac Kazimiera 17. Tobor Adelajda 18. Hetmańczyk Irena 19. Pasternak Gertruda 20. Nitka Teresa

Modlitwa w intencji młodzieży


Róża XIII: -(bł. Matki Teresy z Kalkuty 5 wrzesień): 1.Mycielska Janina 2. Baron Beata 3. Wienczek Henryk 4. Tyczka Joanna 5. Wajs Anna 6. Kaczmarczyk Anna 7. Wysocka Urszula 8. Klose Krystyna 9. Domagała Róża 10. Domagała Maria 11. Markefka Irena 12. Mokrus Magdalena 13. Paruzel Mariola 14. Sycha Bronisława 15. Lipok Elżbieta 16. Karkoszka Małgorzata 17. Kac Łucja 18. Piowczyk Waleria 19. Lubos Jolanta 20. Zielińska Anna

Modlitwa w intencji chorych i cierpiących


Róża XIV -(św. Karola Boromeusza, biskupa 4 listopad): 1. Wajda Marta 2. Ząbek Teresa 3. Hampf Hildegarda 4. Witek Urszula 5. Gruszka Eryka 6. Pyrek Krystyna 7. Różanka Krystyna 8. Michalska Bożena 9. Janas Emilia 10. Banaszek Irena 11. Furgalińska Janina 12. Łękawa Irena 13. Szczendzina Wiesława 14. Hanzel Lidia 15. Zdebik Łucja 16. Kluszczyk Bogumiła 17. Bomba Teodor 18. Pydych Jolanta 19. Wojtas Felicja 20. Wylenzek Dorota

Modlitwa w intencji Sióstr Boromeuszek z naszej Parafii


Róża XV (-św. Stanisława ze Szczepanowa, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski 8 maj): 1. Draus Maria 2. Kaminska Barbara 3. Ferdyn Ema 4. Supernak Renata 5. Bramowska Aniela 6. Markefka Regina 7. Markefka Helena 8. Oczechowska Sabina 9. Szudy Anna 10. Ścisły Franciszka 11. Pilawa Edeltraud 12. Goniwiecha Hildegarda 13. Matłosz Gabriela 14. Wilczek Agnieszka 15. Kołodzieska Barbara 16. Matusik Irena 17. Gowik Teresa 18. Lubos Agnieszka 19. Słota Krystyna 20. Zenker Zofia

Modlitwa w intencji Wspólnot działających przy naszej Parafii


Róża XVI -(św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika 17 czerwca): 1. Hojka Lidia 2. Hojka Helena 3. Morawiec Anna 4. Maniurka Helena 5. Hojka Gertruda 6. Dylong Gabriela 7. Lis Zenobia 8. Szulc Regina 9. Piecuch Regina 10. Ledwoń Marta 11. Wieczorek Gabriela 12. Odoj Jolanta 13. Judas Eleonora 14. Coder Władysława 15. Wylenżek Joanna 16. Labus Renata 17. Kudlińska Cecylia 18. Hetmańczyk Stefania 19. Hetmańczyk Agnieszka 20. Hojka Maria

Modlitwa w intencji osób uzależnionych od alkoholu


Róża XVII -(św. Agaty, dziewicy i męczennicy 5 luty): 1. Wrodarczyk Krystyna 2. Pytel Teresa 3. Horzela Otylia 4. Cierpka Waltrauda 5. Szlenk Cecylia 6. Wylężek Urszula 7. Karch Renata 8. Widawka Gertruda 9. Ficek Bożena 10. Flakus Urszula 11. Kucińska Teres 12. Plewnia Barbara 13. Domagalska Ewa 14. Domagalska Małgorzata 15. Sowińska Halina 16. Wajs Anna 17. Kliner Eugenia 18. Dębska Adelajda 19. Zowiązek Anna 20. Szorek Maria

Modlitwa za dobrodziejów naszej Parafii


Róża XVIII -(św. Kingi, dziewicy 24 lipec): 1. Ogrodnik Mirosława 2. Bańczyk Jadwiga 3. Augustyn Urszula 4. Gubała Maria 5. Tomasiewicz Gizela 6. Golor Izabela 7. Golor Stefania 8. Błasiok Teresa 9. Jarka Gabriela 10. Mendak Maria 11. Muszalska Irena 12. Famuła Hildegarda 13. Rogowska Izabela 14. Mrozek Józefa 15. Pawleta Helena 16. Ducki Maria 17. Żak Krystyna 18. Pawleta Gizela 19. Słota Wanda 20. Katerla Pelagia

Modlitwa w intencji narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa


Róża XIX (św. Barbary, dziewicy i męczennicy - 4 grudzień): 1. Kochman Kazimiera 2. Cebula Elżbieta 3. Gryniuk Mariola 4. Czołkos Irena 5.Płonka Sylwia 6. Żydek Grażyna 7. Gwóżdż Bronisława 8. Skalec Gizela 9. Zielińska Halina 10. Szmidt Aniela 11. Kochaman Krzysztof 12. Geisler Łucja 13. Mrozek Bożena 14. Gotkowska Krystyna 15. Odoj Marta 16. Mierzwa Felicja 17. Słomian Agnieszka 18. Miska Bogumiła 19. Just Teresa 20. Widawska Krystyna

Modlitwa w intencji górników i ich rodzin


Róża XX (św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika): 1. Hojka Leonarda 2. Heflik Marian 3. Cofałka Joanna 4. Chamioło Teresa 5. Pilawa Roman 6. Hajda Roman 7. Plewnia Eugeniusz 8. Błasiok Marcin 9. Marchewka Bernard 10. Pietrzykowska Barbara 11. Augustyn Stanisław 12. Szyguła Roman 13.Gorol Jan 14. Hanzel Henryk 15. Golor Walter 16. Nicewicz Janusz 17. Kołodziej Dorota 18. Sylwa Bronisław 19. Kinder Alfred 20. Karch Jan

Modlitwa w intencji Służby Kościelnej


Róża XXI (św. Józefa, Oblubienieca Najświętszej Maryi Panny - 19 marca): 1. Wajs Konrad 2. Wajs Andrzej 3. Bomba Grażyna 4. Rogacka Anna 5. Kaźmir Grzegorz 6. Luczyga Edward 7.Pytel Jan 8. Lubos Jan 9. Widawka Edmund 10. Ogrodnik Andrzej 11. Katryniok Jan 12. Karkoszka Ryszard 13. Brol Stanisław 14. Domagała Ewald 15. Markefka Henryk 16. Wieczorek Ryszard 17. Wajs Konrad 18. Opiełka Justyna 19. Skutnik Emil 20. Pluskota Henryk

Modlitwa w intencji Rodzin naszej Parafii


Róża XXII (Sługi Bożego Jana Pawła II - 2 kwiecień): 1. Żydek Erwin 2. Wrodarczyk Henryk 3. Wielki Norbert 4. Judas Teodor 5. Hojka Alfred 6. Hojka Henryk 7. Morawiec Roman 8. Strzoda Franciszek 9. Widera Alfred 10. Szudy Robert 11. Kaczmarczyk Eugenia 12. Dygacz Hildygarda 13. Baran Andrzej 14. Bednarek Andrzej 15. Wienczek Adam 16. Waniczek Gabriela 17. Ferdyn Franciszek 18. Geisler Hubert 19. Różanka Piotr 20. Baron Ignacy

Modlitwa o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II


Róża XXIII -(św. Floriana, męczennika 4 maj): 1. Szewczyk Łukasz 2. Oleś Katarzyna 3. Sroka Alfred 4. Czaja Stefania 5. Tomanek Antoni 6. Szudy Henryk 7. Kościelny Leon 8. Białek Walter 9. Świderski Ginter 10. Ścigała Franciszek 11. Buchacz Teresa 12. Wienczek Józef 13. Katerla Wiktor 14. Knapik Alfons 15. Jędrysik Marek 16. Wajruch Tadeusz 17. Dzionsko Józef 18. Bramowski Roman 19. Wajs Stefan 20. Wylężałek Karol

Modlitwa o poprawę życia religijnego


Róża XXIV (-św. Antoniego, opata 17 styczeń): 1. Klose Alfred 2. Tyczka Jacek 3. Domagała Teodor 4. Strzoda Martyna 5. Tobor Urszula 6. Pajor Walter 7. Jeziorski Krystian 8. Paruzel Czesław 9. Garus Roman 10. Wajs Eugeniusz 11. Draus Stefan 12. Draus Grzegorz 13. ... 14. Draus Tomasz 15. Cierpka Paweł 16. Szlenk Czesław 17. Wrzyciel Jan 18. Czernecki Rajmund 19. Moll Róża 20. Dmagała Emanuel

Modlitwa w intencji potrzebujących


Róża XXV (św. Pio z Pietrelciny, prezbitera - 23 wrzesień): 1. Ścigała Antoni 2. Ścigała Roland 3. Ścigała Arnold 4. Heflik Rafał 5. Heflik Tomasz 6. Jeziorski Mariusz 7. Rogacki Łukasz 8. Plewnia Krzysztof 9. Baron Adam 10. Sikora Marian 11. Bańczyk Marian 12.Garus Jadwiga 13. Bomba Justyna 14. Kaczmarek Tadeusz 15. Halupczok Halina 16. Głowik Beata 17. Koszykarska Krystyna 18. Gwóźdź Halina 19. Hojczyk Anna 20. Miler Godfred

Modlitwa w intencji dobrego przygotowania do sakramentu pokuty







Kancelaria parafialna

Czynna jest w:

poniedziałek i piątek w godzinach: 7.30 - 8.30

oraz w czwartek w godzinach:
18.30 - 19.30

Dane adresowe
Konto Parafialne